Vabimo vas, da si ogledate kviz Male sive celice v soboto, 16. 2. 2021, ob 9.55 na RTV SLO1.

Ponovitev oddaje bo v sredo, 20. 1. 2021, ob 16.15.

V trinajsti oddaji se pomerijo Denis Faganel Lukačić, Mark Faganel Lukačić in Rok Lončar iz OŠ Lucija (rumeni) ter Domen, Marcel in Jaka iz OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica (vijolični). Medtem ko so hitrejše vijolične celice, Brihtolin porumeni. Vsi se dobro znajdejo v prometu, v labirintu pa malo manj. Rumenim se posveti pri eksperimentu, vijoličnim pri Fibonaccijevem zaporedju. Za koga je odločilno zadnje vprašanje, boste izvedeli v soboto, 16. 1. 2021.

Kviz Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe.

(Povzeto po zapisu v TV – sporedu RTV SLO1)