Osnovna šola Lucija

OBVESTILA ZA UČENCE IN STARŠE

23.3.2017
Ponudba obveznih in neobveznih izbirnih predmetov v šolskem letu 2017/18

Na spodnji povezavi si lahko ogledate ponudbo izbirnih predmetov, ki jih bomo ponudili učencem v naslednjem šolskem letu

Ponudba obveznih in neobveznih izbirnih predmetov (Šol. l. 2017/18)

23.3.2017
Vodič in zasebnost v aplikaciji Viber

Aplikacija za sporočanje Viber ima nekaj osnovnih nastavitev zasebnosti. Blokiramo lahko neznane uporabnike, ki nam želijo pošiljati sporočila, prav tako pa lahko blokiramo tudi uporabnike, ki jih imamo v imeniku.

Primere nasilja, zlorab in neprimernih sporočil lahko prijavimo le preko e-pošte.

Izbris Viber računa je preprost in ga lahko izvedemo v sami aplikaciji.

Vodič: Varnost in zasebnost v aplikaciji Viber

20.3.2017
Predavanje ga. Darje Barborič Vesel

Starši, ki ste se udeležili predavanja gospe Darje Barborič Vesel vas prosimo, če nam podate mnenje o vsebini predavanja. Vaša mnenja nam bodo v pomoč pri organizaciji predavanj za starše v naslednjem šolskem letu.

Vaše mnenje

20.3.2017
Zahvala učencem šolske skupnosti

Sedem učencev, ki redno obiskuje srečanja Šolske skupnosti, se je v petek, 17. marca odpravilo na Občino Piran. V Veliki dvorani je zasedal Otroški parlament, mladi z vseh piranskih osnovnih šol so razmišljali o svoji prihodnosti in o prihodnosti vseh nas. Skupaj so prišli do ugotovitev, da vrednote mladih ostajajo sreča, pravičnost, iskrenost, pomoč drugim in znanje. Poudarili so zavedanje, da brez jasno zastavljenega cilja, aktivnega sodelovanja in pozitivnega mišljenja ne moremo doseči želenega. Pravilno so ugotovili, da lahko pri reševanju težav ožje ali širše javnosti veliko prispevajo sami, naprej samo kot kritični opazovalci in slušatelji, nato kot spretni idejni mojstri, kot mladi, ki znajo in želijo spremeniti svet na bolje.

Tjaš Cerovac, Lana Vasović, Sara Gržinić, Šejla Petrovič, Špela Marinac, Gaia Dokić in Filip Debernardi so razmišljali za vse nas, zato si zaslužijo pohvalo. Vsem čestitamo za aktivno sodelovanje na zasedanju Otroškega parlamenta!
Mentorice ŠS

Foto album

16.3.2017
Zimska šola v naravi na Kopah (5. razred)

Učitelji in učenci sporočajo:
Sporočamo vam, da smo vsi že pravi smučarji, nasmejanih in zagorelih obrazov.
Vsi zdravi in nepoškodovani, če odmislimo nekaj smučarskih žuljev priznamo, da se imamo lepo. Hrana je odlična. Zaspimo hitro, brez joka in brez prevelikega domotožja.
Dokazali smo da vse znamo in zmoremo.
Danes smo bili prav vsi trikrat na sedežnici.
Smučasrki pozdrav.

Učenci se bodo iz šole v naravi vrnili jutri, v petek 17. 3. 2017, okrog 18.00 (avtobusna postaja pred šolo).

Pomembno obvestilo

Opravičujemo se za napako v datumih na vabilu, ki so ga prejeli učenci.
Pravilni datumi so:
Srečanja bodo trajala dve šolski uri, in sicer:
- v ponedeljek, 27. marca 2017, ob 17.30,
- v ponedeljek, 3. aprila 2017, ob 17.30
- v torek, 11. aprila 2016, ob 17.30.

Hvala za razumevanje.

Šola za starše

Turistični podmladek ponovno zlat

V torek, 14. marca 2017 se je skupina osmošolk udeležila turistične tržnice v okviru projekta Turizmu pomaga lastna glava v Kopru. Z izdelavo turističnega programa Skrivnostni Piran in njegovo predstavitvijo na tržnici so si prislužile zlato priznanje in s tem sodelovanje na zaključni tržnici v Mariboru, ki bo konec aprila. Iskrene čestitke vsem sodelujočim!

Foto album

Skrivnostni Piran

Starejše...

NOVOSTI NA SPLETNIH STRANEH