Literarni natečaj za osnovnošolce

Na pobudo Slovenske karitas Primorske novice, Nedeljski dnevnik in Delo že tretjič sodelujemo pri literarnem natečaju, ki mlade spodbuja k razmišljanju o globalnih težavah. Tokrat so povabilo, naj sodelujejo z literarnimi ali likovnimi prispevki, dobili osnovnošolci. Slovenska karitas jih je spodbudila k razmišljanju o skrajni revščini, posledicah podnebnih sprememb, nepravičnosti, neenakosti v svetu in k iskanju rešitev za te težave. Natečaj je del mednarodnega EU projekta Za odprto, pravično in trajnostno Evropo v svetu – Projekt predsedovanja EU 2020-2022. Za objavo v Primorskih novicah smo izbrali prispevek četrtošolca Nejca Igliča iz OŠ Lucija. Devetletnik nas je presenetil s svojo široko razgledanostjo, empatičnim razmišljanjem, iskanjem rešitev in zelo dobrim izražanjem. Sliko deklice, ki daruje, je narisala prvošolka Neža Kraševec iz OŠ Vide Pregarc iz Ljubljane.

Več o tem