Dragi devetošolci,

Z vami želim delti še nekaj informacij glede vpisa v srednje šole.

Vse v zvezi v vpisom v srednje šole dobite na strani: www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

1. 12. 2. in 13. 2. bodo potekali informativni dnevi v srednjih šolah. Tokrat virtualno. Obiščite spletne strani srednjih šol, kjer so zapisane vse informacije glede informativnih dni.
  2. 12.2.2021 pouka nimate. Ob 9.00 se priklopite izbrani srednji šoli in prisluhnite predstavitvi. Ob 15.00 uri lahko izberete drugo šolo. Lahko si v soboto, 13.2. 2021 izberete še tretjo šolo. Tako boste dobili več informacij različnih šol in izbira bo potem lažja.
  3. Na zgoraj omenjeni strani si imate še informacije:
    • naslove spletnih strani srednjih šol,
    • razpis za vpis v srednjo šolo (vidite koliko prostih mest razpisuje »vaša« šola),
    • prijavo za vpis v srednjo šolo.
  4. PRIJAVA ZA VPIS V SREDNJO ŠOLO (Prijava za vpis v začetni letnik)
    Prijavljate se sami, na tej strani imate prijavnico in vsa navodila. Prijavo oddate elektronsko ali po navadni pošti do 2.4.2021. Tega datuma ne smete zamuditi. Na tej strani dobite tudi prijavnico za vpis v dijaške domove.
  5. Pomembne datume imate strnjeno zapisane na strani www.mojaizbira.si.

Vse dodatne informacije vam bom posredovala tudi na razredni uri. Lahko mi postavite tudi vprašanje na naslov neva.strel.pletikos@oslucija.eu. Z veseljem vam bom odgovorila.

Neva Strel Pletikos, šolska svetovalna služba