Spoštovani starši,

vabimo vas, da v Evropskem tednu mobilnosti, ki bo potekal med 16. in 22. septembrom 2021 pod sloganom »Živi zdravo, potuj trajnostno« vaše otroke spodbudite, opolnomočite ali pospremite v šolo peš. Za tiste, ki ste od šole oddaljeni več kot 15 minut hoje, smo pripravili točke »Poljubi in odpelji« do katerih otroka pripeljete z avtomobilom, nato pa od tam po varnih šolskih poteh, otrok nadaljuje pot v šolo peš. Točke so označene na zemljevidu in prikazane na fotografijah v prilogi, na terenu pa bodo vidne tudi po tablah, ki jih bomo namestili v sredo, 15. 9. 2021.

V četrtek, 16. in petek 17. septembra si želimo v neposredni okolici šole uresničiti vizijo nič, kar pomeni, da bi na šolskem parkirišču (pred glavnim vhodom v šolo) s peš prihodom učencev zagotovili zmanjšanje prometa in tako hkrati poskrbeli za varnost pešcev.

Že v naprej se vam zahvaljujemo za vašo pomoč in sodelovanje.

S spoštljivimi pozdravi,

Koordinator PEŠBUSA