V petek, 20. maja, se je v Taverni v Kopru, zbralo skoraj 300 pevcev z večine obalnih osnovnih šol. Iz naše šole se je nastopa udeležilo 27 pevk in pevcev, od tretjega do sedmega razreda.

V organizaciji Javnega sklada za družbene dejavnosti in s sodelovanjem zborovodkinj obalnih šol, so pevke in pevci zapeli skupno 10 pesmi, ki so se jih naučili v dobrih treh mesecih. Med njimi sta bili tudi že zimzeleni Dan ljubezni in Zemlja pleše.

Po dveh letih pevskega zatišja je bilo čutiti veliko navdušenje mladih nastopajočih, pa tudi velika podpora staršev in želja vseh, da se otroška razigranost in pesem spet vrneta na pevske odre.

In kaj smo poslušalci slišali iz mladih grl? Predvsem to, da je mladost nekaj najlepšega, da otroci potrebujejo igro, prosti čas, pesem, da potrebujejo prijatelje in nenazadnje, da smo vsi lahko srečni, da živimo v svoji domovino, imamo mir, lepo naravo in da nam je tu pravzaprav zelo, zelo lepo.

Mentorica: Katja S. Zafred