Zimski pohod po Kraškem robu

Spoštovani starši, učenci/-ke!

• Zbor pred šolo: v torek, 1. 3. 2022, ob 8.15
  • Prihod v Lucijo: okrog 13.30
  • Malica, kosilo: šolsko malico bomo vzeli s seboj, kosilo bo v šoli.

Izhodišče naše poti bo vasica Praproče. Pot nas bo v svojem začetnem delu vodila skozi vas, mimo starega vaškega zbiralnika vode. Od tod se skozi gozd napotimo do kraškega roba, ki se strmo spušča do vasi pod njim (Zazid, Podpeč, ..). Po vrhu roba se vije pot, ki se nato krožno zaključi spet v vasi Praproče. Vmes bomo še postali pri cerkvici, kjer bomo imeli drugi odmor za hrano in pijačo. Na koncu sledi še hoja do avtobusa, ki nas bo pripeljal do Lucije. Ob prihodu v šolo gredo učenci v spremstvu učiteljev na kosilo.

NEKAJ NAPOTKOV

Oprema:

• pohodni čevlji ali močnejše obuvalo z rebrastim podplatom (»skejterke« ipd. niso dovoljene!!), pohodne palice (neobvezno)
  • udobno, vremenu primerno oblačilo, obvezno je imeti s seboj vetrovko, volneno kapo in rokavice!!,
  • v nahrbtniku naj bo rezervno oblačilo, vrečka za smeti, obliži za žulje, neslana hrana in manj sladkana negazirana pijača.
  • v avtobusu je obvezno nositi masko!!

Pot sama ne predstavlja nobene nevarnosti, vendar moramo na poti upoštevati osnovna pravila hoje:

• hodimo po označeni poti za učiteljem v primerni razdalji,
  • med hojo ne zapuščamo skupine,
  • ne povzročamo škode naravi in njenim prebivalcem.

Planinski izleti in vreme v hribih so lahko zelo nepredvidljivi, zato starši poskrbite, da bodo vaši otroci prišli na športni dan primerno pripravljeni, obuti in oblečeni. Tako bomo preprečili morebitne nevšečnosti. V nasprotnem primeru bodo ostali doma in poravnali stroške prevoza (šolska pravila).

Aktiv učiteljev ŠPO Vodja pohoda Ervin Turk

DCIM100MEDIADJI_0021.JPG