Spoštovani starši,

za starše smo na šolo ponovno povabili dr. Miho Kramlija. Vabljeni na njegovo predavanje z naslovom Stabilni starši – urejeni otroci, v sredo, 7. oktobra 2020, ob 17.00 uri.

Zaradi zdravstvenih razlogov je število udeležencev omejeno. Nujne so prijave na mail razredničarke vašega otroka.

Vabljeni k poslušanju.

Neva Strel Pletikos

Klinika za zdravljenje nekemičnih zasvojenosti v Zdravstvenem domu Nova Gorica deluje že petindvajset let. Gre za prvo in edino ambulanto v Sloveniji, ki nekemične odvisnosti obravnava kot bolezenska stanja. Zadeve so se v zadnjih letih začele poglabljati, saj so se kar naenkrat pojavile nove oblike nekemičnih zasvojenosti; od prekomerne uporabe računalniških iger, spleta in družabnih omrežij do pretiranega igranja spletnega pokra, zasvojenosti s športnimi stavami, hitro vožnjo in borzo. Pred časom je vzniknil nov fenomen: mlada dekleta, ki so zasvojena z ličenjem. Miha Kramli na kliniki deluje kot terapevt, zdravljenju nekemičnih odvisnosti pa se posveča že petnajst let. Ker gre za edino ambulanto v javnem zdravstvu, ki se ukvarja s tem področjem, k njemu po pomoč prihajajo ljudje iz vse Slovenije.

Kaj lahko starši v ravnem otroštvu naredijo, da njihov otrok ne bo šel po poti zasvojenosti?
Kaj lahko starši v ranem otroštvu storijo, da bo njihov otrok dosegel svoje cilje?
Kdaj otroku kupiti pametni telefon?
Kaj pa igrice? Ali imajo starši sploh moč omejiti igranje igric?

Na vsa ta vprašanja in še mnoga druga vam bo skušal odgovoriti priznani psihoterapevt Miha Kramli.