Zbor pred šolo: v PONEDELJEK, 13. 3. 2023, ob 8.15
Prihod v Lucijo: okrog 14. ure
Malica, kosilo: šolsko malico bomo vzeli s seboj, kosilo bo v šoli.

Izhodišče naše poti bo Sočerga. Pot nas bo v svojem začetnem delu vodila v kratko strmino do cerkvice Sv. Kirika. Od tod se spuščamo v vas Movraž, ki je dal ime Movraški vali, ki se ob obilnem deževju napolni z vodo. Iz vasi se bomo povzpeli na Kuk (498 m) in se nato po grebenu odpravili do Lačne, kjer stoji razgledni stolp, na katerega se bomo ob primernih vremenskih pogojih lahko povzpeli. Na koncu sledi še hoja do Kubeda, kjer nas bo čakal avtobus.

NEKAJ NAPOTKOV

Oprema:

• pohodni čevlji ali močnejše obuvalo z rebrastim podplatom (»skejterke« ipd. niso dovoljene!!),
  • udobno, vremenu primerno oblačilo, obvezno je imeti s seboj vetrovko!!, toplo kapo in rokavice,
  • v nahrbtniku naj bo rezervno oblačilo, vrečka za smeti, obliži za žulje, neslana hrana in manj sladkana negazirana pijača, pohodne palice pridejo zelo prav!

Pot sama ne predstavlja nobene nevarnosti, vendar moramo na poti upoštevati osnovna pravila hoje:

• hodimo po označeni poti za učiteljem v primerni razdalji,
  • med hojo ne zapuščamo skupine
  • ne povzročamo škode naravi in njenim prebivalcem

Planinski izleti in vreme v hribih so lahko zelo nepredvidljivi, zato starši poskrbite, da bodo vaši otroci prišli na športni dan primerno pripravljeni, obuti in oblečeni. Tako bomo preprečili morebitne nevšečnosti.