Chiara z Diom, Darja s Finnom, Taia z Eli in Silva kot mentorica, vse OK Tačke, smo obiskale Osnovno šolo Lucija in skupini učencev z našimi kužki pripravile predstavitveno delavnico.

Delali smo v treh skupinah. Chiara in Dio sta predstavila različne aktivnosti, ki jih počnemo s psom ter kako ravnamo v primeru, ko srečamo neznanega psa, Taia je s pomočjo Eli govorila o prehrani psov ter dejavnostih s psom v šoli, Darja in Finn pa sta demonstrirala delo s psom na mizi ter različne položaje, v katerih delamo s terapevtskimi psi in njihov pomen.

Učenci, ki so v delavnicah aktivno sodelovali, so prostovoljci na svoji šoli. Enkrat tedensko so na voljo za učno pomoč učencem, pomagajo v podaljšanem bivanju, sodelujejo v zbiralnih akcijah, izdelujejo različne izdelke in z njimi obdarujejo stanovalce v različnih ustanovah.

Letos so bili na natečaju slovenske filantropije izbrani kot najboljši prostovoljci med šolarji in pridobili naziv “Junaki našega časa”. Bilo nam je v čast sodelovati z njimi!

Silva Ferletič