V organizaciji Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti se je v portoroškem Avditoriju v ponedeljek odvijala Revija otroških in mladinskih pevskih zborov 2019. Številnemu občinstvu se je predstavilo sedem

otroških in mladinskih zborovskih zasedb, med njimi tudi dva zbora iz naše šole.

Najprej so se predstavili najmlajši pevci, prvošolci, s pesmicami Na travniku, Počasné ter Dremala pa nič ni delala. Glede na to, da je bil to njihov prvi nastop na tako velikem odru, so se odrezali več kot odlično.

Kot peti po vrsti pa je na oder stopil zbor že nekoliko izkušenejših pevcev, v katerem nastopajo otroci od drugega do četrtega razreda. Zapeli so ljudsko pesmico o Ribenčanu, Grafenauerjevemu Sladkosnedu

ter za zaključek toplo skladbico o Babici, ki vse ve.

Revijo je strokovno spremljala gospa Damijana Čevdek Jug, ki je naše pevce pohvalila za korekten nastop in jim zaželela še veliko veselja s pesmijo in vztrajnosti v naslednjih letih.

Mentorica Katja S. Zafred