Spoštovani starši!

Na podlagi priporočil NIJZ ter okrožnice Ministrstva za šolstvo, znanost in šport z dne 31. 8., podajamo informacijo o nošenju mask za učence OŠ Lucija.

Prvi šolski dan smo organizirali tako, da se učenci od 1. do 5. razreda ne mešajo na hodnikih, saj prihajajo v šolo z zamikom, na rekreativni odmor odhajajo ob določenih urah in na različne lokacije, enako je prilagojen urnik odhoda na kosilo in zapuščanje stavbe, zato je uporaba zaščitne maske 1. 9. 2020, obvezna samo za učence od 6. do 9. razreda.

Od srede, 2. 9. dalje, je UPORABA ZAŠČITNIH MASK OBVEZNA ZA VSE UČENCE OD 2. DO 9. RAZREDA. Učenci morajo masko nositi ob prihodu v šolo, ob samostojnem odhodu na kosilo in ob odhodu domov.

Učenci od 2. do 6. razreda bodo prvi teden v septembru masko prejeli ob vstopu v šolo, ostali učenci si morajo masko priskrbeti sami.

Učenci 1. razreda imajo ločen vhod v šolo in ne prihajajo v stik z drugimi učenci, zato jim maske ne bo potrebno nositi.

lepo pozdrav,

vodstvo šole