Spoštovani,

med največjimi izzivi, s katerim se sooča slovenski turizem, je pomanjkanje ustrezno usposobljenih kadrov. Zato sta Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo in Slovenska turistična organizacija skupaj s partnerji pristopila k izvedbi nacionalne promocijske kampanje poklicev v gostinstvu in turizmu.

Pripravili so kratek video spot namenjen promociji poklicev v gostinstvu in turizmu ob priložnosti informativnih dnevov za vpis v srednje šole, ki bodo potekali 11. in 12. februarja 2022. Video spot navaja tudi informacijo o informativnih dnevih 2022 ter poziva »Zdaj je čas za kariero v turizmu«. Dijaki, ki se bodo v šolskem letu 2022/23 vpisali na program gastronom-hotelir, so upravičenci do štipendije za deficitarne poklice.

Promocijski video spot si lahko ogledate na naši spletni strani turisticna-zveza.si/novica/zdaj-je-cas-za-kariero-v-turizmu.