POHOD NA TINJAN

Na pohod gremo v SREDO, 14. 9. 2022. Pred šolo se zberemo ob 8.15, vzamemo šolsko malico in se z avtobusom odpeljemo proti izhodišču pohoda, ki bo v vasi Dekani. Prihod je predviden do 13.30, kosilo v šoli bo.

OPREMA

Obuti smo v pohodniške čevlje z rebrastim podplatom ali močnejše nedrseče teniske (»skejterke in all-starke« so prepovedne!!!). Oblačila naj bodo udobna in vremenu primerna. Brez vetrovke ne gremo zdoma! V nahrbtniku imamo rezervno majico, hrano (neslano!!), negazirano in manj sladko pijačo, rokavice, kapo, kremo za obraz za zaščito pred soncem in mrazom. Priporočljivo je imeti s seboj obliže za žulje in plastično vrečko za smeti. Dobrodošle so tudi pohodniške palice. Ob slabši napovedi pride prav tudi zložljiv dežnik.

VARNOST

• Hodimo v strnjeni koloni, po označeni poti za učiteljem v primerni razdalji. Ne oddaljujemo se od skupine!!!,
  • pazimo na svojo varnost (ne krušimo kamenja),
  • svoje odpadke odnesemo v dolino,
  • obnašamo se primerno in s kričanjem ne vznemirjamo tamkajšnjih prebivalcev in drugih obiskovalcev narave.