Hitri lončki je hitrostna individualna in skupinska igra, kjer se po določenih vzorcih zlaga in podira posebej oblikovane lončke. Igra je svetovna znana, igra se na različnih ravneh, najuspešnejši tekmovalci se pomerijo na svetovnem prvenstvu.

Tudi letos smo se na šoli pripravljali na tekmovanje Male sive celice – Hitri lončki. Najhitrejši na šolskem tekmovanju so bili David Petrovič iz 6.b, Nejc Markelj iz 7.a in Teira Rupena iz 9.b. Kot ekipa so zastopali OŠ Lucija in se s časom 17,590 sekund uvrstiti na studijski del tekmovanja, kar je uspelo le 32 ekipam v Sloveniji.

Za naše tekmovalce bomo kmalu navijali v televizijski oddaji, datum njihovega nastopa še čakamo.

Našim zmagovalcem čestitamo za uvrstitev in jim želimo čim boljšo uvrstitev v nadaljnjem tekmovanju.

Mentorica Nika Glavina