V soboto, 22. 4. 2023, in v nedeljo, 23. 4. 2023, je Benediktu potekalo 22. odprto državno prvenstvo mažoretne in twirling zveze Slovenije. Tekmovanja so se udeležile tudi učenke naše šole, uspešne so bile v več disciplinah in so dosegle visoka priznanja.

• Petošolka Maja Ivezič je dosegla 2. mesto v kategoriji freestyle C kadet.
  • Devetošolka Eva Steinbacher je dosegla 1. mesto v kategoroji freestayle C junior.
  • Devetošolka Ula Levac Stančić je osvojila 2. mesto v kategoriji freestayle B junior.

Uspešne so bile tudi v skupinskih nastopih, in sicer je Eva Steinbacher osvojila 2. mesto v paru z Gajo Čendak (učenko OŠ Sečovlje), Teira Rupena in Ula Levac Stančić sta odnesli medaljo za 2. mesto v paru.
Team C (Eva Steinbacher, Brina Kenda, Maja Ivezić in Tina Kobal) so dosegle 3. mesto.

Vsem dekletom čestitamo za uspeh!