Na pohod gremo v PONEDELJEK, 2. 10. 2023. Pred šolo se zberemo ob 7.30, vzamemo šolsko malico in se z avtobusom odpeljemo proti izhodišču pohoda, ki bo v vasi Volče. Prihod je predviden do 13.45, kosilo v šoli bo.

OPREMA

Obuti smo v pohodniške čevlje z rebrastim podplatom ali močnejše nedrseče teniske (»skejterke in all-starke« so prepovedne!!!). Oblačila naj bodo udobna in vremenu primerna. Brez vetrovke ne gremo zdoma! V nahrbtniku imamo rezervno majico, po potrebi dodatno hrano (neslano, ne sladkarij), negazirano in manj sladko pijačo, rokavice, volneno kapo, kremo za obraz za zaščito pred soncem in mrazom. Priporočljivo je imeti s seboj planinsko izkaznico (kdor jo ima), vetrovko ter obliže za žulje in plastično vrečko za smeti. Dobrodošle so tudi pohodniške palice. Ob slabši napovedi pride prav tudi zložljiv dežnik.

VARNOST

• hodimo v strnjeni koloni, po označeni poti za učiteljem v primerni razdalji. Ne oddaljujemo se od skupine!!!,
  • pazimo na svojo varnost (ne krušimo kamenja),
  • svoje odpadke odnesemo v dolino,
  • obnašamo se primerno in s kričanjem ne vznemirjamo tamkajšnjih prebivalcev in drugih obiskovalcev narave.