Medšolski projekti v šolskem letu 2022/23

Iskrice

OŠ Lucija bo v šolskem letu 2022/2023 sodelovala v medšolskemu projektu Iskrice, ki ga organizira in koordinira Društvo učiteljev geografije Slovenije. V projektu sodelujejo še OŠ Črna na Koroške, OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica, OŠ Gornja Radgona, OŠ Otočec in OŠ Polhov Gradec. Na OŠ Lucija bomo v projektne aktivnosti, ki predvidevajo geografsko proučevanje voda, zraka, podnebja, prsti, rastlinstva, prometa in naselij, terensko raziskovanje, interpretacijo podatkov, snovanje raziskovalnih vprašanj, vključili učence 9. razreda. Projektne aktivnosti se bodo razvijale v obliki mreženja in izmenjavi pridobljenih podatkov v šolskem letu 2022/2023. Predvideno je tudi srečanje sodelujočih učiteljev in učencev. Slednje bo izvedeno v skladu z epidemiološkimi razmerami.

Koordinatorica projekta je Eneja Baloh.